Аб установе © Сярэдняя школа №73 г. Мінска

Аб установе

У сучасным свеце кожная маленькая або вялікая краіны маюць сваю сімволіку: герб, сцяг, гімн. Школа-гэта таксама маленькая краіна. Яе жыхары-гэта нястомная моладзь і прафесіяналы-дарослыя. Як і кожная краіна, кожная школа мае свае асаблівасці, традыцыі. У нашай школе на высокім узроўні вывучаецца Нямецкая мова. Сёння гэта модна, прэстыжна і перспектыўна. Многія вучні нашай школы-удзельнікі і пераможцы рэспубліканскіх алімпіяд па нямецкай мове, многія выпускнікі нашай школы дзякуючы выдатнаму веданню замежнай мовы вучацца і працуюць за мяжой.

Таму сімвалам нашай школы і стала ўнікальная нямецкая літара у-умлаут (гл.). Вучань, вучоба, настаўнік, урок, падручнік, поспех, поспех – спіс слоў на рускую літару У, звязаных са школай, можна працягваць амаль бясконца. А ў нямецкай мове ёсць слова Uberlandstrasse-Магістральная дарога. Кожны з нас выбірае сваю дарогу, свой шлях у жыцці і задумвацца пра тое, якім ён можа быць, мы пачынаем ужо ў школе.